KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14608290
nr 1460 8290
Björn Hallström
(1916-1982), Sverige
Teckning, "Akaky Akakievich på hemväg". Signerad, daterad 1955. Tusch, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 april 2022
kl 18:22:31
100 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Björn Hallström
Läs mer om Björn Hallström